Usuwanie kleju - Jak zrobić to szybko i skutecznie?

Usuwanie kleju - jak zrobić to szybko i skutecznie?


Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta - należy użyć odpowiedniej chemii :-) 
Jak zatem powinna wyglądać odpowiednio przeprowadzona "operacja" usuwania kleju z równych powierzchni? 


Krok 1 - Przygotowanie.

Pierwszym krokiem jest zakup odpowiedniej chemii. Należy pamiętać, że wszystkie produktu do usuwania kleju to rozpuszczalniki, dlatego też musimy uważać podczas ich użytkowania. Na rynku jest dostępnych wiele marek, zaczynając od marketowych, a końcąc na produktach czołowych producentów chemii samochodowej. My osobiście polecamy produkt od Wrapstera z kilku względów:


- Ma bardzo przyjemny zapach i nie czuć od niego typowym rozpuszczalnikiem, 
- Jest średnio-agresywny przez co bezpieczny dla wielu powierzchni,

- Jest bardzo tani w stosunku do jakości i wielkości opakowania,


Dodatkowo do pracy będziemy potrzebowali: rękawiczki ochronne, gąbkę do mycia naczyń, mikrofibry i trochę wolnego czasu. Krok 2 - Nanoszenie środka.

Nanosimy środek na gąbkę do mycia naczyń, a następnie wcieramy go w klej, który chcemy usunąć. Użycie gąbki sprawi, że produkt zostanie zaaplikowany bezpośrednio na klej. Dlaczego to takie ważne? Pozostawienie produktów do usuwania kleju na jakiejkolwiek powierzchni na dłuższy czas może spowodować odbarwienia, dlatego też ważne jest, aby produkt nanosić gąbką, a nie bezpośrednio z atomizera. 


Krok 3 - Usuwanie kleju.

Usuwanie kleju można rozpocząć po około 2-3 minutach od nałożenia produktu na klej. Klej zacznie reagować z produktem, przez co będzie widoczna zmiana jego struktury. Jest to odpowiedni moment na próbę ściągnięcia kleju za pomocą mikrofibry. Dlaczego nie używać ręczników papierowych? Klej, który rozpuścimy przy pomocy chemii bardzo mocno się ciągnie, ręczniki papierowe po prostu będą się niszczyły, zostawiając przy tym resztki papieru na powierzchni, z której usuwamy klej. Krok 4 - Mozolna praca.

Niestety usuwanie kleju to mozolna praca, często na dobrą godzinę. Jeżeli za pierwszy razem klej nie został w 100% usunięty, musimy powtarzać powyższe kroki aż do osięgnięcia porządanego skutku. 


Kiedy nie usuwać kleju?

Kleju nie można usuwać w następujących przypadkach:

- Z gorących i nasłonecznionych powierzchni, 

- Z świeżo malowanych elementów, 

- Z tkanin, (Tutaj używa się goracej pary).