5 nietypowych zastosowań płynu do naczyń.

Dobry płyn do mycia naczyń kojarzy nam się z wydajnością, “odpychaniem” tłuszczu i tanim zamiennikiem płynu do wytwarzania baniek mydlanych.


Czy płyn do mycia naczyń nadaje się tylko do zmywania naczyń?

Dobry płyn do mycia naczyń charakteryzuje się wysoką wydajnością, dobrą rozpuszczalnością resztek jedzenie oraz nie powinien zostawiać smug. Poza standardowym zastosowaniem płynu do mycia naczyń, jego właściwości możemy wykorzystać w kilku innych sytuacjach, stosując go jako tańszą alternatywę do specjalistycznych środków. Gdzie zatem można wykorzystać płyn do mycia naczyń?

1. Jako odplamiacz do tłustych plam na ubraniach.

Tłusta plama na ubraniu Tłusta plama na ubraniu Płyn do mycia naczyń może być z powodzeniem zastosowany jako preparat do pozbycia się tłustych plam z naszych ubrań. Aby pozbyć się plamy, należy natrzeć pobrudzoną powierzchnię płynem do mycia naczyń, pozostawić na 15 minut, a następnie potrzeć i wyprać w sposób przedstawiony na metce.

2. Jako płyn do mycia podłóg.

Płyn do mycia naczyń może być stosowany również jako detergent przeznaczony do mycia podłóg ale również wspaniale sprawdzi się w garażu, gdzie z powodzeniem poradzi sobie z plamami po olejach. Oczywiście należy pamiętać o tym, że płyn do mycia naczyń jest bardzo skoncentrowanym środkiem i używając go jako płynu do mycia podłóg, należy dodać do wiadra tylko kilka kropelek.

3. Jako pułapka na muszki owocówki.

Płyn do mycia naczyń Płyn do mycia naczyń Każdy z nas lubi świeże owoce, niestety świeżym owocom towarzyszą również muszki owocówki. Aby pozbyć się muszek owocówek wystarczy przygotować dla nich zabójczą kąpiel. Wystarczy przygotować miskę z octem, a następnie dodać do niej kilka kropelek płynu do mycia naczyń. Muszki owocówki bardzo chętnie skorzystają z przygotowanej dla nich kąpieli, która skutecznie wyeliminuje muszki z naszej kuchni.

4. Jako płyn do czyszczenie mebli ogrodowych.

Właściwości płynu do mycia naczyń, które zastosowaliśmy do umycia podłogi, można wykorzystać również do czyszczenia mebli. Do wiaderka ciepłej wody należy dodać łyżeczkę płynu do mycia naczyń. Tak przygotowany roztwór z powodzeniem poradzi sobie z plastikowymi meblami ogrodowymi, które odzyskają dawny blask.

5. Jako płyn do spryskiwaczy.

Ciekawym zastosowaniem płynu do mycia naczyń jest wykorzystanie go jako płynu do spryskiwaczy. Oczywiście taka mieszanka sprawdzi się tylko w warunkach letnich. Aby otrzymać płyn do spryskiwaczy z płynu do mycia naczyń, należy dodać jego łyżeczkę do 4 litrów wody.