Czym różni się pranie tapicerki za 70zł od tego za 300zł?

Czyszczenie tapicerki - czym różni się czyszczenie za 70 zł od czyszczenia za 300 zł?


Każdy z nas zna to uczucie, kiedy wsiadamy do samochodu i stwierdzamy "trzeba tu w końcu wyczyścić!". Nasz poziom tolerancji dla brudu osiągnął punkt krytyczny, który irytuje nas do tego stopnia, że pierwszą rzeczą jaką robimy jest chwycenie smartfona i wyszukanie frazy "Pranie tapicerki samochodowej". 

Wertujemy więc ogłoszenia w poszukiwaniu najlepszej oferty i znajdujemy dwie skrajne ceny za pozornie taką samą usługę:
1) Pranie tapicerki samochodowej: 70zł - Link do oferty
2) Pranie tapicerki samochodowej: 299zł - Nasza oferta
Jaka jest zatem różnica?


Na wstępię musimy ustalić czym jest cena. Otóż definicji ceny jest wiele, aczkolwiek w tej sytuacji możemy określić cenę jako kwotą, którą jesteśmy gotowi zapłacić za poziom wykonania usługi oraz wszystkie elementy wliczone w usługę poza jej trzonem. Jak to się więc dzieje, że jedni pracują za 70zł, a inni za 300zł?


1. Legalna działalność.

Pierwszą różnicą między "czyścicielami" jest fakt prowadzenia legalnej działalności. Na OLX w sezonie letnim można z powodzeniem znaleźć spokojnie 100 ogłoszeń oferujących pranie tapicerek tylko w promieniu najbliższych 20 kilometrów. 
Oczywiście, istnieje takie coś jak niezarejestrowana działalność gospodarcza, aczkolwiek jest ona tak słabo uregulowania, że w zasadzie nic nie wprowadza. Już tutaj mamy pierwszy czynnik kształtujący cenę, a dokładnie 23% VAT, który zobowiązany jest zapłacić każdy przedsiębiorcą za wykonaną usługę. Do tego dochądzą oczywiście wszelkie koszta związane z prowadzeniem dziełalności.


2. Gwarancja i możliwość reklamacji. 

Prowadząc legalną działalność najważniejsze dla przedsiębiorcy jest dobre imię oraz renoma. Dlatego też nie ma opcji o gwarancji na zasadzie "Gwarancja do bramy, a potem się nie znamy". Oznacza to, że decydując się na usługi od legalnej i zarejestrowanej firmy mamy pewność nie tylko gwarancji, ale również bezpieczeństwa.3. Bezpieczeństwo. 

Decydując się na usługi legalnie działającej firmy mamy pewność bezpieczeństwa nie tyko naszego, ale również jego majątku. Skąd bowiem wiadomo, że "Pan Kerszer", nie "sprzeda" informacji o tym co mamy w domu włamywaczom oraz złodziejom? Często nawet nie wiemy jak owy Pan się nazywa, a z pełnym zaufaniem wpuszczamy go do naszego domu. 

4. Poziom usługi. 

Nie ma co się oszukiwać, 70zł to dla profesjonalnej firmy koszt samej chemii do czyszczenia samochodu. Jak to więc jest, że niektórym opłaca się czyścić za 70zł? Odpowiedź możemy dać sobie sami - oszczędzają na chemii dając nam to, co oferowane jest w marketach. 


Poziom usługi możemy ustalić porównując dwie oferty i czynności, które wchodzą w ich skład:


Czyszczenie za 70zł:

 • Pranie pięciu siedzień

Czyszczenie za 299zł:

 • Sprzątanie wnętrza

 • Pranie przednich foteli

 • Pranie tylnej kanapy

 • Bonnetowanie boczków drzwiowych

 • Doczyszczenie elementów plastikowych

 • Pielęgnacja elementów plastikowych

 • Pranie podłogi

 • Bonnetowanie podsufitki

 • Czyszczenie bagażnika

 • Pędzelkowanie kratek nawiewu

 • Pędzelkowanie szczelin

 • Mycie szyb od wewnątrz


5. Czy warto korzystać z usług taniego prania?

Odpowiedź jest jasna i prosta: TAK

Zdziwieni? Sami zaczynaliśmy od kupna odkurzacza piorącego i świadczenia usług wśród znajomych, później Ci znajomi okazywali się dalszymi znajomymi, aż w końcu padła decyzja o założeniu działalności i skierowaniu swojej oferty do firm. Gdyby nie czyszczenie w kwocie 100zł nie mielibyśmy możliwości stworzenia naszego biznesu. Jednakże nigdy nie ukrywaliśmy, że robiąc usługę za 100zł nadal się uczymy i możemy popełnić błędy, była to swojego rodzaju rekompensata za niedoróbki, ominięcia i niedociągnięcia. 
Wszystkie te zlecenia pozwoliły nam na uzbieranie potężnego bagażu doświadczenia, którym dziś dzielimy się z naszymi klientami, przez co możemy zagwarantować 100% perfekcję w wykonaniu każdego zlecenia.


Warto jednak pamiętać, że oczekując wysokiego poziomu usługi, nie należy oszczędzać i szukać budżetowego rozwiązania. Po prostu za poprawki po kimś liczymy więcej :-)